Ve čtvrtek 9. června se v prostorách GVH uskutečnila malá slavnost. Za přítomnosti asi padesáti studentek a studentů byly vyhlášeny výsledky letošního školního kola výtvarné části Frankofonie 2022. Ředitel školy, pan PhDr. Jiří Vlček, předal autorkám vítězných prací diplomy a věcné dárky, výtvarné potřeby. Nejvíce hlasů, 52, získala a místo první obsadila studentka 4.A Kateřina Papertová.

Kateřina Papertová 4.A

Na druhém místě se s počtem hlasů 37 umístila Eliška Bernatová z 1.C. Místo třetí, s 18-ti hlasy, patří studentce 4.A Elišce Rusové. Výtvarná část Frankofonie je velice zajímavou a inspirativní soutěží. Na jejím začátku je deset francouzských slov, ta byla letos věnována horám, ze kterých si studenti vyberou tři a s těmi dále výtvarně pracují. Vzniklo tak celkem 42 zdařilých výtvarných příběhů, které stojí za shlédnutí i zamyšlení. Poděkování patří nejen autorkám vítězných prací, ale všem, kdo se zúčastnili, kdo nakreslili a namalovali. Uvědomujeme si, že není snadné tvořit a prezentovat svou práci na veřejnosti. Pomyslnými vítězi jsou tak všichni, kdo výtvarně překonali sami sebe. Děkujeme všem studentům za zajímavé a vydařené výtvarné práce.

Těšíme se na Frankofonii 2023.

PaedDr. Jozef Zedník

 

Prohlášení o přístupnosti stránek

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek jejich uživatelům, zejména osobám se zdravotním postižením (v návaznosti na z. č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací)
 
Internetové stránky splňují požadavky na ně kladené v plném rozsahu (strojově čitelný text, možnost zvětšit velikost písma, dostatečné kontrastní rozlišení barev textu a pozadí, možnost využívání telefonního kontaktu).