Informace cizí jazyky

Olympiáda z FRJ

Dva roky se s rokem sešly a naše francouzská komunita GVH porovnala své znalosti jazyka ve školním kole olympiády ve francouzštině, které se konalo 23. března 2022, pod dohledem paní profesorky Hoškové a Pintové, s následujícími výsledky:

Kategorie A1

1. místo: Ema Burešová

2. místo: Viktor Packa

3. místo: Alžběta Hatinová

Kategorie A2

1. místo: Amálie Řehořová

2. místo: David Stehlík

3. místo: Tereza Krtilová a Šárka Synovcová

Kategorie B1

1. místo: Anna Polišenská

2. místo: Zuzana Krtilová

3. místo: Viktorie Štajnerová

Všem zúčastněným studentům děkujeme za účast a chválíme začátečníky za nasazení i výkon :-)

 

Rok se s rokem sešel a máme tady další školní kolo olympiády ve francouzském jazyce na GVH, které se konalo 26. února 2020, pod dohledem paní profesorky Hoškové a Pintové, s následujícími výsledky:

Kategorie A0 

1. místo: Jan Mastný

2. místo: Anna Komínková

3. místo: Adéla Tomčová a Vojta Polišenský

Kategorie A1

1. místo: Viktorie Štajnerová

2. místo: Emma Šišáková

3. místo: Zuzana Krtilová

Kategorie A2

1. místo: Anna Polišenská

2. místo: Luboš Kostečka

3. místo: Petr Vaníček

Všem zúčastněným studentům děkujeme za reprezentaci školy a chválíme začátečníky za nasazení i výkon :-)

 

S velkou radostí oznamujeme, že naši studenti se zúčastnili okresního kola olympiády v AJ ve třech kategoriích, z nichž hned dvě vyhráli! Blahopřejeme Lukáši Rosenbaumovi z 1.A, který vyhrál kategorii pro primu a sekundu víceletých gymnázií. A samozřejmě také Petru Komínkovi ze 3.C, který obsadil první místo v kategorii středních škol a postupuje do kola krajského. Skvěle si vedla i Edita Strachová ze 7.A, která skončila na druhém místě.

Náš dík ale patří všem, kteří školu reprezentovali. Olympiádu každoročně připravuje naše škola ve spolupráci s Domečkem Hořovice.

 

Mgr. Iva Sojková

 

 

Dne 21. června 2018 jsme se s němčináři z kvinty vydali do Prahy na Den otevřených dveří velvyslanectví SRN.

Měli jsme možnost prohlédnout si nádherné reprezentační prostory Lobkovického paláce a seznámit se s 35 organizacemi, které jsou činné v oblasti česko-německých vztahů. Zhlédli jsme dvě výstavy – výstavu NanoArt a výstavu Německo – země vynálezců. Organizace Do Německa na zkušenou představila možnosti krátkodobých i dlouhodobých pobytů v Německu, Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem přichystalo jazykovou animaci a na stánku Goethe Institutu jsme se mohli zapojit do oblíbených Schnupperkurse pro začátečníky. V zahradě velvyslanectví byla k dispozici též  fotbalová aréna, fotopoint a čtecí koutek.

 

 

 
 
 

Ve čtvrtek 4.1. jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do vánoční Prahy v doprovodu našich paní profesorek Brodské a Císařové. Jako každá septima předtím jsme v angličtině vyprávěli o památkách a významných místech jednoho z nejzajímavějších měst na světě. 
Vystoupali jsme na Petřínskou věž, prohlédli Strahovský klášter, Pražský hrad s katedrálou sv. Víta, známou Nerudovu ulici i Karlův most. Samozřejmě nesmělo chybět ani Staroměstské náměstí včetně orloje, kde na nás čekal poslední zbytek Vánoc v podobě vůně svařáku a obrovského nazdobeného stromu.
 
Myslím, že jsme si Prahu všichni užili a rádi si příští rok vytáhneme otázku č. 23.
 
Kačka Matějková, 7.A
 

Od svých přátel i od rodičů jsem mockrát slyšela, že zažít na FF UK přednášku profesora Hilského je zážitek. Možnost slyšet a vidět pana Martina Hilského, profesora anglické literatury, překladatele a velkého znalce W. Shakespeara, měli všichni studenti vyššího gymnázia ve čtvrtek 16. února v sále hořovické radnice.

Pan profesor Hilský se ve své přednášce zaměřil na Shakespeara samotného, na jeho život, dobu, ve které tvořil, a jeho dílo. Velkou část přednášky věnoval divadlu Globe, které je s postavou Shakespeara nerozlučně spojeno. Hilského překlady jsou výjimečné nejen díky důkladné znalosti jazyka, ale také dobových reálií, o kterých umí poutavě vyprávět.

 

Poslechnout si povídání někoho tak významného bylo jistě pro studenty i naše vyučující velmi zajímavé a inspirativní. Profesor Hilský je totiž každé dva roky zván na konferenci do Stratfordu nad Avonou, kde se setkávají významní vědci z celého světa zabývající se dílem Shakespeara. Nikdo kompetentnější tedy nemohl být pozván. Chtěla bych za studenty našeho gymnázia poděkovat za tak dobrý nápad, který nám umožnil toto setkání, a panu profesoru Hilskému pak za to, že si našel čas se s námi potkat.

 

Anna Flaišmanová - septima

 

Dne 23.11.2016 se studenti oktávy a 4.C zúčastnili soutěže Němčinář roku. Tato soutěž je určena studentům středních škol a gymnázií ve věku 15-19 let. V tomto roce se poprvé uskutečnila v mezinárodním měřítku pod názvem Best In Deutsch. Soutěž proběhla ve stanovený den online po celé Evropě. Studenti plnili úlohy na úrovni B1-B2 dle evropského referenčního rámce pro jazyky. Zúčastnilo se 209 škol ze 7 zemí. Letošní ročník soutěže nám přinesl velmi příjemné překvapení – čtyři naši studenti se umístili mezi prvními čtyřiceti ze 2943 účastníků.

Nam Hai Ngo obsadil 6. místo, Jiří Lizec 22. místo, Alex Vodička 25. místo a Michal Kohout se umístil na 34. místě.

Celkově GVH skončilo první ve Středočeském kraji, čtvrté v České republice a sedmé v Evropě. Všem účastníkům blahopřejeme a doufáme, že se nám v příštím roce podaří úspěch obhájit.


Máme tu čest přivítat u nás v Hořovicích největšího soudobého znalce díla Williama Shakespeara, kým není nikdo jiný, než 

Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., dr. h. c., MBE 

český překladatel, shakespearolog a profesor anglistiky.

Přednáška na téma

“Fenomén Shakespeare”

se uskuteční 16. února 2017 v prostorách hořovické radnice.  

… exkluzivně pro studenty Gymnázia Václava Hraběte…

Knihy lze objednat zde nebo se poradit s prof. Brodskou.

VIDEO

Jak si někteří pravidelní čtenáři zajisté pamatují, v dubnu letošního roku navštívila v rámci výměnného pobytu hořovické gymnázium skupina dánských studentů a učitelů. V pátek šestnáctého září se role vyměnily a na cestu se pod vedením dvou paní profesorek vydalo patnáct studentů ze sexty a 2.C. Naším cílem se stalo dánské město Aalborg. Cesta byla dlouhá a únavná. Značně k tomu přispělo i to, že jsme kvůli rannímu letu museli vstávat ve tři hodiny v noci. Pak zbývalo jen přečkat dva hodinu a půl trvající lety a čtyřhodinové čekání na přestup v Amsterdamu. Dorazili jsme vysíleni okolo jedné hodiny. To byl očividně pro Dány teprve začátek dne, takže pro nás měli připravenou dlouhou procházku městem. První večer jsme všichni padli do postele jako podťatí. 

V sobotu nás čekal den s našimi hostitelskými rodinami. Většina z nás se byla podívat na pobřeží oceánu. Některé z rodin se rozhodly i vykoupat, což my jsme zděšeně sledovali z pláže, zabaleni ve svetrech a bundách.

Na další den, tedy neděli, byla naplánována návštěva zábavního parku Fårup Sommerland, který je druhým nejlepším svého druhu v Evropě. Zatímco paní profesorky se spolu se svými dánskými kolegy rozhodly odvázat na šlapadlech, my jsme vyzkoušeli nejednu horskou dráhu, hledání pokladu či divokou vodu. Domů jsme však odjížděli s žaludky naplněnými zmrzlinou, cukrovou vatou, popcornem, vaflemi či ledovou tříští všichni, bez výjimky.

AFS Mezikulturní programy se zapojilo do mezinárodního výzkumu  mezi středoškolskými studenty.

Dotazník, který pomůže definovat preference a očekávání středoškoláka od studia v zahraničí najdete nasdílený na svých APPs discích.

Výzkumu se mohou účastnit studenti kvarty, kvinty, sexty, 1.C a 2.C, kteří nebyli na studijním pobytu v zahraničí. 

Jak vypadá dnešní středoškolák?

nabízí agentura CCI. Student musí projít výběrovým řízením, musí splňovat následující podmínky:

 • v srpnu 2017 mu musí být mezi 15 a 18,5 lety
 • musí prokázat dostatečnou znalost AJ (test a pohovor)
 • nesmí mít z AJ horší známku než 2 za poslední 3 roky
 • nesmí mít horší průměrný prospěch než 2,0
 • nesmí mít za poslední 3 roky na vysvědčení 4

Výběrové řízení bude 25. září 2016 v 13.00 v Hradci Králové.

Více informací zde.

pro střední školy

 • Nenech se vyšachovat!
 • Víš, že zkouška FCE může nahradit profilovou maturitu z anglického jazyka?

 • Víš, že už teď mají tisíce středoškoláků o 5 bodů k přijímačkám na vysokou školu víc než Ty?

 • Dobré vysoké školy uznávají jazykové zkoušky Cambridge English u přijímaček.

 • A dávají za ně body navíc. A Ty si dobrou školu zasloužíš.

Udělěj si jazykovou zkoušku a získej stejné šance jako ostatní!

Pro starší a pokročilejší jsou vhodné zkoušky KET a PET, respektive jejich varianty "for Schools". Skutečně velmi talentovaní studenti mohou absolvovat Cambridge English: First.

Cena za celý rok: 2950 Kč

Přípravné kurzy budou i tento školní rok probíhat na naší škole v rozsahu 46x60 minut, po vyučování.
Minimální počet žáků ve skupině je 8, maximální počet 15.

Přihlášky do kurzu předejte v ředitelně školy,nebo přepošlete na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Od 7. 9. 2015 je Jazyková škola PaedDr. Henrietty Mottlové v Berouně jediný autorizovaný partner pro Centrum evropských jazykových zkoušek – Cambridge Exams, http://www.elec.eu/ na berounsku a hořovicku. To znamená, že připravuje k těmto jazykovým zkouškám a zároveň tyto zkoušky organizuje. Zkoušky probíhají v Berouně, nebo Hořovicích, se 100% úspěšností našich studentů. Přihláška zde.

 

pro základní školy

 

Přípravné kurzy pro ZŠ jsou v rozsahu 24x60 minut, po vyučování.

Cena kurzu za školní rok činí 1950 Kč.

Forma testování je zábavná a výsledky testu přináší přehled o pokroku, který děti v rámci osvojování si cizího jazyka dělají.

Zkouška má obrovský motivační efekt,připraví děti na složitější zkoušky v budoucnu, pomůže při přijímacích zkouškách na střední školy.

Zkoušky mají tři úrovně pokročilosti - Starters, Movers, Flyers. Poslední jmenovaná úroveň odpovídá úrovni A2 podle CEFR.

 

Počátkem června se skupina studentů pod vedením prof. Hoškové a díky Cestovní kanceláři Slunečnice vydala objevovat krásy jižní Francie. Zatím vás navnadíme obrázky, které zaznamenala Dáda Kebertová ze septimy.

 

         A teď i slibovaný článek:
V pondělí 6. června skupina studentů vyššího gymnázia (doprovázená třemi profesorkami) odjela na zájezd do jižní Francie. Po dlouhé cestě autobusem následovala procházka po městě Toulouse a návštěva výrobny Airbusu 380. Následně jsme se ubytovali v mobilhomech v kempu Sète na pobřeží Středozemního moře. Další den jsme jeli na farmu, kde se chovají ústřice. Odvážní studenti dokonce syrové ústřice ochutnali. Po návratu do kempu jsme si šli zaplavat do studeného moře. Navštívili jsme také krásné město Arles s románskými památkami, národní park Camargue, slavné opevněné město Carcassonne, starou římskou kolonii Narbonne a Canal du midi, který spojuje Atlantický oceán se Středozemním mořem. Na cestě domů jsme se vraceli přes most Viaduc de Millau, který je nejvyšším mostem světa. Tím byl nádherný výlet plný zážitků a dobré nálady zakončen.

Šárka Procházková

 

 

Letos se olympiády ve francouzském jazyce - tradiční akce, bez které si únor ani nedovedeme představit - zúčastnilo 20 studentů vyššího gymnázia.

V kategorii A1 zvítězila Markéta Šumerová (3.A), vítězství v kategorii A2 si odnáší Kateřina Čermáková (6.A) a kategorii B1 ovládla Tereza Procházková (8.A). Pořádající profesorky Plecitá, Vlčková a Hošková byly rády, že si mohou na úrovni francouzsky poklábosit.

Díky a příští rok opět v únoru au revoir!

V souvislosti se spoluprací GVH s hostitelským programem AFS uveřejňujeme aktuální nabídku studia v zahraničí pro středoškolské studenty ve věku 15-18 let ve školním roce 2016/17. Stejně jako jejich zahraniční spolužáci, mohou i oni vycestovat na dobu tří, pěti nebo deseti měsíců do zemí Latinské Ameriky, Evropy, Asie nebo Severní Ameriky a zažít tak středoškolský program v zahraničí i život v místních hostitelských rodinách. Naši kompletní nabídku naleznete zde

   

Informační schůzka pro zájemce o kurzy i zkoušky pořádané na GVH bude

v úterý 29. 9. 2015 v 16.15 v učebně 1!

 

Naše škola je i v tomto roce partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek, což nás opravňuje k přípravě ke zkouškám Cambridge English  - KET, PET, respektive jejich varianty "for Schools" a FCE (nahrazuje maturitu). 

Autorizovaným partnerem Evropského centra jazykových zkoušek je Jazyková škola PaedDr. Henrietty Mottlové v Berouně.

Přípravné kurzy budou probíhat na naší škole v rozsahu 24x90 minut.

Cena kurzu za školní rok činí 2 950 Kč.

Minimální počet žáků na skupinu je 7, maximální počet je 15. 

Zahájení kurzů je v říjnu.

Zkoušky proběhnou v květnu.

Cena za zkoušku je podle úrovně zkoušky, maximálně však 4000 Kč - FCE. 

Forma zkoušky je písemná a ústní a má tyto části: Poslech, Čtení a Psaní, Mluvení.

Kurz není podmíněn zkouškou.

Na zkoušku se mohou přihlásit také zájemci, kteří do kurzu nechodili.

Máte-li o přípravné kurzy zájem, je ten pravý čas vyzvednout si přihlášku u vyučujících AJ –
Mgr. B. Vlčkové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), pokud jste tak již neučinili.

Ke stažení zde je dopis pro rodiče studentů středních škol s podrobnými informacemi. Dále tady najdete přihlášku ke zkoušce.

Při dostatečném počtu zájemců o přípravný kurz na zkoušky z německého jazyka bude tento kurz otevřen.

Dne 21.11. 2015 bude možno na naší škole složit zkoušky Cambridge English KET, PET, FCE

Zájemci z řad studentů i veřejnosti odevzdají závaznou přihlášku (ke szažení zde)

v kanceláři GVH (2. patro budovy vpravo) nejpozději do 9.10. 2015.

Případné dotazy a upřesňující informace u Mgr. Barbory Vlčkové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Náměstek ministra zahraničních věcí Petr Drulák předal v pátek 20. března 2015 v Praze, v barokním Černínském paláci, ceny žákům a studentům, kteří uspěli ve výtvarné a vědomostní soutěži ke Dnům Frankofonie. Ocenění spolu s ním předali lucemburská velvyslankyně Michele Pranchere-Tomassini a francouzský velvyslanec Jean-Pierre Asvazadourian. Přítomni byli rovněž velvyslanci Švýcarska, Kanady, Konga, Maroka a dalších frankofonních zemí. Akce se kromě žáků, jejich rodičů a učitelů zúčastnili i zástupci Francouzského institutu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva kultury ČR. Lucemburská velvyslankyně zmínila ve své úvodní řeči bohatství našich kultur, přátelství a spolupráci, ocenila účast mladých lidí v soutěži a mluvila rovněž o různorodosti frankofonních zemí i francouzštiny, která je spojuje.

Mezi oceněnými byla i studentka našeho gymnázia Jana Bruthansová z  8. A. Úspěšné výtvarnici upřímně blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Hosté si mohli na doprovodné výstavě prohlédnout oceněné výtvarné práce a promítány byly rovněž úspěšné krátké videofilmy. Letošnímu ročníku Dnů Frankofonie poskytl svou záštitu ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Soutěž zahrnovala vědomostní kvíz na internetové stránce MZV ČR, a výtvarnou část. Studenti měli za úkol vytvořit výtvarnou práci za využití tří „z deseti slov Frankofonie pro rok 2015“, které pravidelně každým rokem vyhlašuje centrála OIF (Organization Internationale de la Francophonie v Paříži. Česká republika je v této organizaci jako pozorovatel.) Byla to slova: amalgame, bravo, cibler, grigri, inuit, kermesse, kitsch, sérendipité, wiki, zénitude. Soutěže se zúčastnilo 259 žáků z 24 základních škol a 258 studentů z 30 středních škol.

 

Josef Zedník a Petra Hošková

 

Studenti tercie pracovali měsíc v hodinách informatiky na elektronické verzi anglické knihovny. Tomuto projektu přisuzujeme samá pozitiva, výběrem:

 •  terciáni zjistili, kolik anglických knih v různých jazykových úrovních máme ve škole

 •  zjistili, že být pouhým "zapisovačem" databáze je nudné (a únavné) - zajímavým přínosem je pro ně zjištění, že pokud budou dobře studovat, budou takové databáze ve svém profesním životě vytvářet (pokud budou studovat málo, stanou se "zapisovači")

 • naučili se pracovat s tabulkovým procesorem v Google Apps

Za jejich přístup k úkolu jim děkuju, pracovali s nasazením :-) 

 

Přínosem pro všechny pak bude sdílená elektronická databáze anglických knih na Google Apps. V databázi bude lze filtrovat podle úrovně angličtiny v knize, vyhledání knihy ve skříni pak už necháme dále na laskavém čtenáři. O umístění databáze na GA pro všechny vás budeme informovat na webu.

Evropské centrum jazykových zkoušek vypsalo termíny přípravných kursů k získání FCE :

 

Pondělí       14.30 – 16.00 - FCE1 - 20.10. 2014 - učebna "J"

Úterý          16.15 – 17.45 - FCE2 - 21. 10. 2014 - učebna "6"

 

Zájemci z řad studentů se zapíší na zápisový list, který najdou v kabinetu chemie a angličtiny,

zájemci z řad veřejnosti se přihlásí elektronicky na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

CK Slunečnice pořádá pro GVH zájezd na Korsiku:

..nevelký ostrov přezdívaný „ostrov krásy“ nabízí mnoho k vidění, skalní útesy padající do tyrkysově modrého moře, divoké kaňony a vodopády, starobylá romantická městečka. Taková je …… K O R S I K A

http://korsika.ikn.cz/

termín: 8. - 15. září 2014

cena: 8 950 Kč – při 40 platících (9 450 Kč – při 36 platících)

program:

 1. den: odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Itálie
 2. den: příjezd do Livorna, odtud trajektem do BASTIE Po připlutí (kolem poledne) si nejprve prohlédneme přístav a město  a pak pojedeme vnitrozemím ostrova na západní pobřeží. Cestou se zastavíme v městečku CORTE a prohlédneme si citadelu na skále. Pak budeme pokračovat na ubytování do kempu v zátoce Propriano
 3. den: pojedeme na výlet k menhirům u FILITOSY. Uprostřed kaštanového lesa najdeme tři tisíce let staré kamenné válečníky v životní velikosti – bezesporu úchvatná megalitická památka ostrova. Pak si prohlédneme přístav PROPRIANO, který využívali už staří Řekové a Kartaginci.. Odpolednestrávíme u moře
 4. den: se pojedeme podívat do BONIFACIA, které je pro svou polohu na vápencovém útesu nad mořem považováno za nejkrásnější město na Korsice.Pod skalnatými útesy se můžemeprojet lodí. Horské městečko SARTENE s žulovými domy a dlážděnými uličkami bývá nazýváno „nejkorsičtějším na Korsice“. Prohlédneme si centrum s radnicí a kostelem Panny Marie
 5. den:  volný den, pobyt u moře, sportovní a jazykový program
 6. den: pojedeme na výlet do zátoky PORTO. Jedinečné pohledy nabízejí Les Calanches, skalnaté útesy z červené žuly, které se svažují do moře. Zastavíme se v městečku CARGESE s řeckým kostelem. Nemůžeme vynechat ani hlavní město ostrova AJACCIO s rodným domem císaře Napoleona Bonaparte
 7. den: ráno odjedeme z kempu a podél východního pobřeží se vrátíme do BASTIE a nalodíme se na trajekt zpět do Livorna. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko
 8. den: dopoledne návrat do ČR

Program druhého a sedmého dne může být upraven, dojde-li ke změnám v lodním řádu.

Cena obsahuje: dopravu klimatizovaným autobusem, 5x ubytování v bungalovech v kempu v zátoce Propriano nebo Sagone (západní pobřeží ostrova, krásné písčité pláže), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsickou daň, komplexní cestovní pojištění (u České pojišťovny, pojištění Turista E 1122204,  zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění odpovědnosti za škodu občana, úrazové pojištěnía pojištění storno cesty + zákonné pojištění CK, služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupné cca  20€ (včetně projížďky lodí v Boniffaciu)

The Secondary Grammar School of Václav Hrabě (GVH) is a public school administered by Central-Bohemian region residing in Jiráskova Street 617 in Hořovice.

The school was established in 1948 in the building of the former Teachers’ Institute. It has been using the honourable name Secondary Grammar School of Václav Hrabě since June 2001, after many different changing of names given by the historical periods. (Václav Hrabě, who was a famous Czech poet, attended GVH.).

 

For the School rules and the School educational program of the Secondary Grammar School of Václav Hrabě click here.

 

Its goal is to provide universal education to the students, so they could continue in their studies at university, tertiary professional schools or could start their professional career immediately after their final exams.

GVH provides education in four and eight-year curriculum: four-year general secondary school (after the ninth grade of elementary school) and eight-year general secondary school (after the fifth grade of elementary school).

Except education it also offers a wide range of sport and cultural activities to its students.

“Státní reálné gymnasium Hořovice” (the former name of GVH) was opened in the school year of 1948/49, starting in the place of what used to be a coeducational state teachers’ institute. In 1953 the grammar school was transformed by the Act of education into the 11- and later to 12-year secondary school. In 1963, the school was transformed into a secondary grammar school and in the school year of 1969/70 it became the “gymnasium” again. Since the school year of 1990/91 there have been two forms of studies at the school. The school is located in the former state teacher institute building in Hořovice, Jiráskova 617, which was built between the years 1928-30. In the school building, which is a property of the town of Hořovice, there is also an elementary school.

Since 15 June 2001 the secondary school has been known under the official name of „Gymnázium Václava Hraběte“  which was granted by the Ministry of Education, Youth and Sports.

The Central-Bohemian region became the institutor of this school on 1 July.

In June 2008 the secondary school was celebrating the 60th anniversary of its foundation. To commemorate this event, an anniversary report was published and a meeting of graduates was arranged together with a ball. You can buy our annual report which is published as a brochure every year.

Study branches

The school offers education in these two study branches:
Eight-year studies
7941K801 - Grammar school - general - eight-year daily programme, study plan reference number 20 594/99-22
Kvarta, sexta, septima, oktáva
7941K81 - Grammar school, Educational Programme for Grammar School: Tradition and Openness
Prima, sekunda, tercie, kvinta

Four-year studies
7941K401 - Grammar school - general - four-year daily, study plan reference number 20 595/99-22
2nd grade, 3rd grade, 4th grade
7941K41 - Grammar school, Educational Programme for Grammar School Tradition and Openness
1st grade

Translated by OKTÁVA 2010

Gymnázium Václava Hraběte est l‘école publique constituée par le Conseil régional de la Bohème centrale.

L’adresse de l’école est  Jiráskova 617, 26801 Hořovice.

Son histoire commence en 1948 quand le lycée a remplacé l’Institut pédagogique.

Depuis le juin 2001 l’école utilise le nom d´honneur Gymnázium Václava Hraběte, après de différents changements du nom causés par la situation actuelle.

Le réglement scolaire et le programme éducatif de l’école de GVH vous pouvez télécharger ici :

Le but de l’école est d´offrir aux élèves l’instruction générale pour qu’ils puissent suivre leurs études aux Grandes écoles et  à l’Université, ou bien pour qu’ils puissent se réaliser dans la vie quotidienne grâce aux connaissances et habilités obtenues.

GVH offre l’éducation dans deux cycles :

le lycée générale de 4 ans

( après 9 ième classe du collège  - à partir de l‘âge de 15 ans)

le lycée générale de 8 ans

( après 5 ième classe du collège – à partir de l‘âge de 11 ans).

A part de l‘ enseignement le lycée offre à ses élèves de nombreuses  activités sportives et culturelles.

Remplaçant l´Institut pédagogique d´état, le lycée technique d‘état à Hořovice a été ouvert en 1948. La loi de l´enseignement unifié en 1953 a transformé le lycée à l‘école de onze et plus tard de douze ans. En 1963 cette école a été transformée en SVVŠ  (L‘école secondaire de

l’ éducation générale). En 1969 cette école est redevenue le lycée.

Depuis l‘année scolaire 1990/91 à l’école il y a deux formes de l’éducation, celle de 4 ans et celle de 8 ans.

L’édifice de l’ancien Institut pédagogique d’état où est situé le lycée actuel a été fondée dans les années 1928-30.

Cette édifice , où se trouve aussi l’Ecole primaire de 9 ans, est actuellement constituée par la ville Hořovice.

Le 15 juin 2001 le Ministère de l’Education a attribué au lycée le nom d’honneur « Gymnázium Václava Hraběte ».

Le conseil régional de la Bohême centrale est devenu le constituteur du lycée le 1er juillet 2001.

Le lycée s´est rappelé les 60 ièmes anniversaires de sa fondation le 6 et 7 juin 2008.

A l‘occasion de l’anniversaire on a publié „Almanach 60“, organisé la rencontre des anciens élèves et le bal représentatif.

Chaque année on publie „výroční zprávu“- le rapport annuel.

Deux formes d’études offertes par le lycée:

l‘étude de 8 ans

7941K801 Gymnázium – lycée générale – étude à temps plein , plan d’étude 20 594/99-22

kvarta,sexta,septima,oktáva

7941K81 Gymnázium, programme d‘étude « Tradition et franchise »

prima,sekunda,tercie,kvinta

l’étude de 4 ans

7941K401 Gymnázium – lycée générale – étude à temps plein, plan d’étude 20 595/99-22

2.ročník, 3.ročník,4.ročník – la seconde,la première, la terminale

 

7941K41 Gymnázium, programme d‘étude “Tradition et franchise“

1.ročník

Гимназия имени Вацлава Грабете представляет собой общественную школу учрежденную Областью Средняя Чехия. Она находится на улице Йирасека н. 617 в городе Горовице.

Её история начинается в 1948 году, когда она возникла на месте Педагогического училище. После разных изменений имени обусловленных характером времени, пользуется школа с июля 2001 почётным титулом Гимназия имени Вацлава Грабете.

 

Правила поведения в школе и Школьная образовательная программа ГВГ здесь.

 

Гимназия даёт студентам возможность приобрести универсальное образавание, чтобы они могли продолжать учёбу в вузах и в высших профессиональных учебных заведениях (vyšší odborné školy), или чтобы они, благодаря приобретенным искусствам и знаниям, нашли применение в практической деятельности.

 

Гимназия имени Вацлава Грабете обеспечивает образование в четырёхлетней и в восмьилетней программе обучения: четырёхлетняя общеобразовательная гимназия (после 9-ого класса начальной школы) и восьмилетняя общеобразовательная гимназия (после 5-ого класса начальной школы).

 

Кроме обучения школа предлагает своим студентам ряд деятельностей спортивного и культурного характера.

 

Государственная реальная гимназия в Горовицах была открыта начиная с учебного года 1948/49 на месте закрытого государственного педагогического училище с совместным обучением. С 1953-ого года была гимназия согласно закону об едином просвещении преобразована на одиннадцатилетнюю и позже на двенадцатилетнюю среднюю школу. В 1963-ом году школа трансформировалась на Среднюю общеобразовательную школу и с учебного года 1969/70 стала опять гимназией. С учебного года 1990/91 существуют в школе две формы обучения – четырёхлетняя и многолетняя. Школа находится в здании бывшего государственного педагогического училище в Горовицах, на улице Йирасека н. 617, которое было построено в 1928-30 гг. В здании школы, которое является собственностью города Горовице, находится тоже Вторая начальная школа.

 

С 15-ого июня 2001 присвоило Министерство образования (MŠMT) школе почётный титул Гимназия имени Вацлава Грабете.

1-ого июля стала учредителем школы Область Средняя Чехия.

 

В днях 6-7 июня 2008 г. школа припомнила 60-летие своего основания. В связи с годовщиной был издан Альманах 60, были устроены встреча выпускников и торжественный бал. Ежегодно печатается для общественности Отчётный доклад.

 

Учебные специальности:

 

Школа обеспечивает учёбу в двух специальностях:

восмьилетняя программа обучения

7941K801 – Гимназия – общеобразовательная – восьмилетняя, учебный план номер дела 20 594/99-22 четвёртый, шестой, седьмой и восьмой классы (kvarta, sexta, septima, oktáva)

7941K81 - Гимназия – школьная программа обучения (ŠVP) Традиция и открытость

первый, второй, третий и пятый классы (prima, sekunda, tercie, kvinta).

четырёхлетняя программа обучения

 

7941K401 - Гимназия – общеобразовательная – четырёхлетнее обучение, учебный план номер дела 20 595/99-22, второй, третий и четвертый классы

7941K41 - Гимназия – школьная программа обучения (ŠVP) Традиция и открытость

первый класс

Das Vaclav-Hrabě Gymnasium ist eine öffentliche vom Mittelböhmischen Kreis errichtete Schule, die ihren Sitz in Jiraskova-Straße 617 in Hořovice hat.

Ihre Geschichte beginnt im Jahre 1948, wann sie an der Stelle der Lehrerbildungsanstalt entstand.Nach verschiedenen Namensänderungen, die durch zeitgemäßige Realität verursacht wurden, benützt sie seit Juni 2001 den Ehrennamen das Vaclav-Hrabě-Gymnasium.

 

Schulordnung und Schulbildungsprogramm VHG sind hier.

 

Sein Ziel ist, den Studenten eine universale Bildung zu bieten, damit sie an den Hochschulen und höheren Schulen weiter studieren können oder sich dank der erworbenen Erfahrungen und Kenntnisse in Praxis betätigen.

 

Das Vaclav-Hrabě-Gymnasium sichert die Bildung in einem vierjährigen und einem achtjährigen Bildungsprogramm, das vierjährige allgemeine Gymnasium (nach der 9. Klasse der Grundschule) und das achtjährige allgemeine Gymnasium (nach der 5. Klasse).

 

Außer dem Unterricht bietet es seinen Schülern eine Reihe von Sport- und Kulturaktivitäten an.

 

Das Statsrealgymnasium in Hořovice wurde Anfang des Schuljahres 1948 / 49 an der Stelle des aufgehobenen Lehrerbildungsanstaltes geöffnet. Seit dem Jahre 1953 wurde das Gymnasium laut Gesetz vom einheitllichen Schulwesen auf eine elfjährige und später eine zwölfjährige ittelschule verwandelt. Im Jahre 1963 hat sich diese Schule in die allgemeinbildende Mittelschule transformiert und seit dem Schuljahr 1969 / 70 ist sie wieder zu Gymnasium geworden. Seit dem Schuljahr 1990 / 91 sind in der Schule zwei Studienformen - vierjährige und mehrjährige. Die Schule befindet sich im Gebäude des damaligen Staatslehrerbildungsanstaltes Hořovice, Jiraskova-Straße 617, das in den Jahren 1928 - 30 gebaut wurde. In dem Gebäude, das die Stadt Hořovice im Besitz hält, befindet sich auch die 2. Grundschule.

 

Seit 15. 6. 2001 wurde der Schule vom Ministerium für Schulwesen den Ehrennamen Vaclav-Hrabě-Gymnasium verliehen.

 

Am 1. Juli 2001 wurde der Mittelböhmische Kreis zu Hersteller der Schule.

 

An den Tagen 6. - 7. 2008 erinnerte sich die Schule an den 60. Jahrestag von ihrer Gründung. Zum Jahrestag wurde Almanach 60 erschienen, das Treffen der Absolventen und der Repräsentationsball veranstaltet. Jedes Jahr wird der Jahrestagsbericht für die Offentlichkeit erschienen.

 

Studienfächer

 

Die Schule sichert den Unterricht in zwei Studienfächern:

Das achtjährige Studium

7941K801 – Gymnasium - das allgemein-achtjährig-tägliche Studium,

Unterrichtsplan N. 20 594/99-22

Quarta, Sexta, Septima, Oktava

7941K81 – Gymnasium, Schulbildungsprogramm Tradition und Offenheit

Prima, Sekunda, Tertia, Quinta

 

Das vierjährige Studium

7941K401 - Gymnasium-das allgemein-vierjährige Studium,

Unterrichtsplan N. 20 595/99-22

der 2., 3., 4. Jahrgang

7941K41 - Gymnasium, Schulbildungsprogramm Tradition und Offenheit

der 1. Jahrgang

Prohlášení o přístupnosti stránek

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek jejich uživatelům, zejména osobám se zdravotním postižením (v návaznosti na z. č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací)
 
Internetové stránky splňují požadavky na ně kladené v plném rozsahu (strojově čitelný text, možnost zvětšit velikost písma, dostatečné kontrastní rozlišení barev textu a pozadí, možnost využívání telefonního kontaktu).