Od 27. do 29. dubna zpestří Podbrdsku kulturní život 10. ročník literární soutěže Hořovice Václava Hraběte. Festival ovšem v Hořovicích začne již 20. dubna, kdy Podbrdské Recesistické Divadlo uvede hru „MARGOT aneb Zlatá šedesátá“. Byla napsána s využitím úryvků několika básní Václava Hraběte i krátkého dialogu z absurdního dramatu Václava Havla "Zahradní slavnost" a na Podbrdsko přinese závan vůně 60. let 20. století, doby velice plodné pro české umění. Atmosféru slavné éry Semaforu, Divadla Na Zábradlí či poetické vinárny Viola, kde za doprovodu basy Lud'ka Hulana přednášel své verše Václav Hrabě. Diváci, kteří v roce 2011 zhlédli premiéru či první reprízu, měli možnost vidět jiné představení, než bude to festivalové. Nikoli proto, že se jedná o zcela jinou hru. Hlavními postavami totiž jsou Václav Hrabě a Václav Havel, takže obě představení se v roce 2011 uskutečnila za života Václava Havla. Po jeho nedávném odchodu tak hra dostává jiné vyznění a odlišný filozofický rozměr, o čemž se milovníci divadla i poezie můžou přesvědčit v hořovickém klubu Labe v pátek 20.4. 2012 od 20.00.

PhDr. Zdeněk Samec

Prohlášení o přístupnosti stránek

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek jejich uživatelům, zejména osobám se zdravotním postižením (v návaznosti na z. č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací)
 
Internetové stránky splňují požadavky na ně kladené v plném rozsahu (strojově čitelný text, možnost zvětšit velikost písma, dostatečné kontrastní rozlišení barev textu a pozadí, možnost využívání telefonního kontaktu).