Po dubnové premiéře pozve v závěru školního roku Podbrdské Recesistické Divadlo veřejnost na první reprízu své deváté původní hry. Byla napsána s využitím úryvků několika básní Václava Hraběte i krátkého dialogu z absurdního dramatu Václava Havla „Zahradní slavnost" a dostala název „MARGOT aneb Zlatá šedesátá".

 Václav Hrabě, který je spolu s Václavem Havlem důležitou postavou tohoto rozverného divadelního kusu s filozofickým vyzněním, v roce 1962 napsal hru „Margot", jediný rukopis však následně ztratil jistý režisér.  A právě tento příběh se stal námětem nové hry P.R.D., jež s sebou s téměř 50 let ztracenou „Margot" přináší i opojnou vůni  60. let  20. století, doby velice plodné pro české umění. Atmosféru slavné éry Semaforu, Divadla Na zábradlí či poetické vinárny Viola, kde za doprovodu basy Lud'ka Hulana přednášel své verše Václav Hrabě.

Na hlavní nástěnce GVH se 13.6. 2011 objevila kopie článku „Václav Hrabě - Mrtví milovat nemohou“. Zveřejnění tohoto příspěvku na http://www.novinky.cz/ v den Hrabětových 71. narozenin dokazuje stálý zájem o dnes už kultovního básníka. Studenti hořovického gymnázia i jeho absolventi by tak v pátek  24.6. od 19.30 mohli využít příležitosti, kterou naprostá většina početných příznivců Václava Hraběte zatím nemá. Zhlédnout první a možná i poslední láskyplnou divadelní hru, jež o něm byla napsána. A pokud se na naší škole shodou okolností vyskytují i nějací fanoušci Václava Havla, jsou rovněž srdečně zváni. Během představení je ale nesmí rozesmutnět fakt, že jejich idol je ve hře líčen v barvách, které tak trochu neladí s oficiálními tóny současných učebnic dějepisu. Útěchou by jim určitě byl hřejivý pocit, že zhlédli první a možná i poslední pravdivou divadelní hru, jež o něm byla napsána…

PhDr. Zdeněk Samec    

Prohlášení o přístupnosti stránek

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek jejich uživatelům, zejména osobám se zdravotním postižením (v návaznosti na z. č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací)
 
Internetové stránky splňují požadavky na ně kladené v plném rozsahu (strojově čitelný text, možnost zvětšit velikost písma, dostatečné kontrastní rozlišení barev textu a pozadí, možnost využívání telefonního kontaktu).