V roce 2010 oslaví 10. narozeniny Podbrdské Recesistické Divadlo. Narodilo se 20.12.2000, za dobu své existence napsalo a uvedlo 8 původních divadelních her, ve kterých veřejnosti představilo 117 hereček, herců, tanečnic a tanečníků. Už to je důvodem k připomenutí dosavadní tvorby podbrdského autorského divadla…    
  Milovníci humoru a původní tvorby, již chtějí zavzpomínat na atmosféru her P.R.D, jsou zváni do hořovického klubu Labe. V pátek 14.5. zde ve 20.00 začne představení, které bude první oslavou kulatých narozenin Podbrdského Recesistického Divadla. Diváci dostanou ojedinělou příležitost /jedná se o premiéru a derniéru zároveň/ zúčastnit se nostalgické procházky dějinami P.R.D. Výstupy ze všech uvedených her – „ŽÍZEŇ aneb Voda nad vodou“ /2000/, „KRONIKA aneb Rande s Neckářem“ /2003/, „ČESKÁ ZDECHLINA aneb Baudelaire v Labi“ /2004/, „KOREJSKÉ ŠIČKY aneb Kdo neskáče, není Čech! Hop! Hop! Hop!!“ /2005/, „EROTOMAN aneb Kam se hrabe Hrabal“ /2006/, „NA KARLŠTEJN! aneb Hole in one“ /2007/, „JIRÁSKOVA ZPRÁVA aneb Alois! Mein Gott!!“ /2008/  a „PRSA? DVOJKY!! aneb Fotbalový večerníček“ /2009/ - v původním i novém obsazení vyústí v závěrečné finále, jež bude pozvánkou na druhou část oslav 10. narozenin P.R.D…
   Netradiční divadelní večer bude zároveň dárkem Václavu Hraběti k jeho červnovým 70. narozeninám a epilogem IX. bienále literární soutěže Hořovice Václava Hraběte.
Členové i příznivci P.R.D., těšíme se na vás!!!
                                                                                                     PhDr. Zdeněk Samec

Prohlášení o přístupnosti stránek

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek jejich uživatelům, zejména osobám se zdravotním postižením (v návaznosti na z. č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací)
 
Internetové stránky splňují požadavky na ně kladené v plném rozsahu (strojově čitelný text, možnost zvětšit velikost písma, dostatečné kontrastní rozlišení barev textu a pozadí, možnost využívání telefonního kontaktu).