Káťa Deverová - vítěz Spartan Race v Kutné Hoře

Asi ji všichni známe ze školní chodby jako milou, usměvavou a drobnou holčinu, ale asi by do ní málokdo řekl, že tahle holčina dokáže být pěkný tvrďák a leckterý náš student by si z ní mohl vzít příklad..

V neděli 14.4. se postavila po boku dalších 18 závodníků startujících za team GVH Hořovice na závod série Spartan Race - kategorie Super. Čekala ji trasa dlouhá bezmála 15 km, 27 překážek, 5 °C, nepříjemný vítr, plavání v přehradě, několikeré brodění a plazení se v říčce Vrchlici, nepříjemné bahno, několik desítek burpees a spousty dalších veselostí.

Vůbec jsem nevěděl, co od ní můžu tentokrát očekávat. Na podzim, při své premiéře na závodech na Lipně, byla tím největším překvapením, protože se ve své věkové kategorii 15-17 umístila na neskutečném 2. místě. Na druhou stranu bojovala poslední dobou s dlouhodobými zdravotními problémy a ještě ve čtvrtek jsme něvěděli, jestli její start lékaři vůbec povolí.

Nakonec je s námi na startu a vyráží bojovat, jako správný odchovanec GVH zocelený z kurzů typu GO!, Avamuš, Kola a mnohých dalších.

No a prostě jim tam předvedla, co se v Hořovicích na gymplu rodí za spartany a doběhla si pro VÍTĚZSTVÍ!

Je to super!

A ještě jedna perlička na závěr - další týden odskákala o francouzských holích a s kotníkem v ortéze. A když se jí ptám, jestli je to ze závodů, tak mi odpoví, že ne, že už jí to bolelo před závody, ale nechtěla o ně přijít a tak to raději zatajila. Prostě sparťanka tělem a duší:-)

Arooo!!!

Martin Solař

Zřizovatel

Středočeský kraj
Zborovská 11
150 21 Praha 5
www.kr-stredocesky.cz